STEICOspecial

Folder STEICOspecial 

Deklaracja właściwości użytkowych STEICOspecial

 • solidna, izolacyjna płyta podpokryciowa, układana bezpośrednio na krokwiach
 • proste i bardzo efektywne rozwiązanie dla termomodernizacji dachów od zewnątrz
 • płyta otwarta dyfuzyjnie - nie wymaga stosowania dodatkowej pustki wentylacyjnej od wewnątrz (jak np. w przypadku deskowania i papy)
 • działa jako dodatkowa warstwa izolacji cieplnej od zewnątrz
 • multi-funkcjonalność: wiatroizolacja, ochrona przed deszczem*, gradem, UV, pyłem, kurzem - wszystko w jednej warstwie!
 • świetna izolacja akustyczna (np. przed odgłosami opadów deszczu)
 • płyta redukująca liniowe mostki termiczne
 • duża wytrzymałość na ściskanie
 • doskonała ochrona przed letnimi upałami
 • możliwość stosowania jako pokrycie tymczasowe do 12 tygodni
 • produkt ekologiczny, przyjazny środowisku
 • nadaje się do powtórnego przetworzenia

*ochrona przed deszczem dla dachów o kącie nachylenia powyżej 16°

Inteligentny system izolacyjny do termomodernizacji dachów
Płyta STEICOspecial to innowacyjne i efektywne energetycznie rozwiązanie dla termomodernizacji konstrukcji dachów od zewnątrz.

W przypadku starszych dachów, większość konstrukcji bazuje na krokwiach o niewielkich przekrojach np. wysokość krokwi 14cm, 16cm czy 18cm. Taka wysokość krokwi tworzy niezbyt wysoką przestrzeń do wypełnienia właściwym materiałem izolacyjnym. Bardzo często w Polsce dachy wykańczane są dodatkowo deskowaniem i papą, czyli warstwą zamkniętą dyfuzyjnie. Wówczas pomiędzy deskowaniem a wewnętrzną warstwą izolacji cieplnej stosowana jest przymusowa pustka wentylacyjna (2-4cm), co dodatkowo zmniejsza realną wysokość przestrzeni pomiędzy krokwiami - czyli warstwę do wewnętrznej izolacji cieplnej.

Aby uzyskać odpowiednią izolacyjność termiczną dla naszego dachu, która spełni dzisiejsze standardy energooszczędności, należy zastosować warstwę przynajmniej 24cm właściwej izolacji cieplnej - dla naszej strefy klimatycznej.

W jaki sposób możemy uzyskać taką grubą warstwę izolacji w przypadku niskich krokwi? Tu z pomocą przychodzą sprawdzone, ekologiczne płyty  STEICOspecial. 

 Płyty STEICOspecial pozwalają na bardzo szybką i efektywną izolację cieplną dachu, wyłącznie od zewnątrz. W rezultacie w trakcie całego procesu remontowego, wnętrze Państwa domu pozostaje nienaruszone i czyste.

W ofercie posiadamy różne grubości płyt: od 6cm do 20cm. Dobranie odpowiedniej grubości płyty dla Państwa dachu, zależy zawsze od wartości izolacyjnych, jakie chcą Państwo otrzymać. Zawsze mogą liczyć Państwo na naszą pomoc przy takich obliczeniach.

Płyty STEICOspecial układa się bezpośrednio na krokwiach. Płyty wyposażone są w specjalny, szczelny profil pióro-wpust. Dzięki profilowi poszczególne płyty łączy się ze sobą bardzo łatwo i szybko, bez konieczności obróbki krawędzi. Poręczny format płyt pozwala na o wiele szybszy montaż niż w przypadku tradycyjnego deskowania. Prosty, dwuspadowy dach, można pokryć w jeden dzień. To oszczędność czasu, oraz kosztów robocizny. 

Zastosowanie płyt podpokryciowych STEICO z naturalnego włókna drzewnego  zapewnia natychmiastową ochronę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr, promieniowanie UV itd. Płyta STEICOspecial stanowi warstwę izolacji cieplnej po zewnętrznej stronie dachu. Taka warstwa sprawia, że zewnętrzna powierzchnia krokwi jest cieplejsza, dzięki czemu ograniczona zostaje kondensacja wilgoci. Ponadto warstwa izolacji ponad krokwiami redukuje efektywnie liniowe mostki termiczne.

Duża gęstość płyty oraz specjalna struktura sprawia, że płyta STEICOspecial chroni Państwa dach także przed hałasem z zewnątrz. 

Bez kłopotliwej i kosztownej pustki wentylacyjnej
Płyta jest otwarta dyfuzyjnie - pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci z wewnątrz przegrody dachu na zewnątrz. To bardzo istotne, jeśli zależy nam na uniknięciu w przyszłości kosztownych szkód budowlanych, związanych z nieprawidłowym odprowadzaniem wilgoci. Otwartość dyfuzyjna przyczynia się także do regulacji zdrowego mikroklimatu w domu.

Dzięki otwartości dyfuzyjnej naszej płyty, nie muszą Państwo stosować tzw. pustki wentylacyjnej pomiędzy płytą a izolacją cieplną wkładaną pomiędzy krokwie. To bardzo ważne. W przypadku pokryć "nieoddychających", jak deskowanie z papą, czy płyty OSB, trzeba wykonać i dodatkowo zabezpieczyć folią wiatroizolacyjną 3-4cm pustkę wentylacyjną. Zadaniem takiej pustki jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. To pracochłonne zadanie, wymaga zakupienia wiatroizolacji, ale co najważniejsze ogranicza ilość izolacji jaką możemy włożyć pomiędzy krokwie (o 3-4cm, czyli o wysokość pustki wentylacyjnej)

W przypadku płyty STEICOspecial nie ma takiego problemu. Całą wysokość przestrzeni pomiędzy krokwiami, mogą wykorzystać Państwo na izolację - np. sprężystą wełnę drzewną STEICOflex.

Przegląd wszystkich produktów

Wybierz obszar zastosowania
Wybierz grupę produktów
© 2019 STEICO SE