Rozwiązania modernizacyjne ze STEICO

Stare budownictwo + naturalna izolacja cieplna - wymarzone zestawienie dla budżetu domowego oraz dla środowiska

W chwili obecnej domy z lat 80-tych uważane są już często jako budownictwo stare. Stwierdzenie to jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pod względem energetycznym już od dawna nie odpowiadają one aktualnemu stanowi wiedzy technicznej. Na szczęście właściciele starszych nieruchomości   mogą zaoszczędzić sporo energii, a tym samym pieniędzy za pomocą stosunkowo prostych środków.

Bez względu na rodzaj ogrzewania: olej opałowy, gaz lub pelet - koszty utrzymania pomieszczeń w komfortowym cieple nieustannie rosną. A kolejna zima z pewnością nadejdzie. I tak przykładowo do ogrzania starego budynku z lat sześćdziesiątych o powierzchni 100m2, w jednym sezonie grzewczym potrzeba 3.700 litrów oleju opałowego.

Nie ma żadnych podstaw, aby akceptować taki stan rzeczy. Jasno sprecyzowane prace modernizacyjne pozwolą doprowadzić większość starych obiektów do takiego poziomu zużywania energii jak obiekty nowe, a nawet lepiej. Niezwykle ważny jest tutaj dobór odpowiedniej izolacji. Produkty STEICO świetnie nadają się do modernizacji a ponadto dbają o ekologię i zdrowie mieszkańców.  

Modernizacja - inwestycja, która się opłaca

System rozwiązań STEICO zapewnia komfort cieplny w całym domu. Dzięki szczególnym zaletom naturalnych włókień, materiały izolacyjne STEICO zimą zatrzymują ciepło w domu, latem natomiast chronią dom przed upałem. Ponadto system oferuje znakomitą ochronę przed hałasem. Dobra izolacja przede wszystkim jednak chroni Państwa portfel.

Koszty inwestycyjne amortyzują się już po kilku latach. Nie bez przyczyny przy realizacji nowych obiektów występuje obecnie tak silny trend na rzecz budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Modernizacja wydłuża okres eksploatacji Państwa nieruchomości, podnosi wartość jej odsprzedaży czy wynajmu oraz obniża trwale koszty utrzymania.

© 2019 STEICO SE