Zajęliśmy I miejsce w konkursie „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły”

W nowoczesnym, efektywnym modelu edukacji zawodowej szkoła i zakład pracy powinny być miejscami, które uzupełniają się nawzajem w procesie kształcenia młodzieży.

Dla młodych ludzi niezwykle istotne jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również praktycznych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im aktywnie uczestniczyć w rynku pracy. Zadanie to spoczywa nie tylko na barkach szkół, ale i przedsiębiorców, którzy mogą wspierać szkoły poprzez inwestowanie w rozwój ich bazy dydaktycznej i zapewnić młodzieży możliwość odbycia praktyk na terenie zakładu produkcyjnego. To cenne doświadczenie, którego młodzi ludzie nie wyniosą z klas szkolnych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego firma STEICO podjęła aktywną i szeroko zakrojoną współpracę ze szkołami zawodowymi. Nasze starania zostały docenione w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły”. Wspólnie z Zasadniczą Szkołą Zawodową w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie zajęliśmy I miejsce w obszarze zawodowym: budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane. 

W konkursie pozytywnie ocenione zostały przedsięwzięcia, które dzięki współpracy z firmą STEICO, zostały wdrożone do działalności szkoły. Program, obejmujący naukę w szkole z zajęciami na terenie zakładu STEICO, daje uczniom wiele wymiernych korzyści. Na czas trwania nauki jest z nimi podpisywana umowa o pracę, a po zakończeniu kształcenia absolwenci mają możliwość podjęcia pracy w firmie STEICO. Warto podkreślić, iż w trakcie nauki uczniowie korzystają z takich samych uprawnień jak pozostali pracownicy: bezpłatnego dowozu, funduszu socjalnego i 13 pensji. 

Celem ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły” organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie jest promocji dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Do konkursu, który trwał od 2 września do 16 października 2017, zakwalifikowano 26 kandydatów. Posumowanie projektu i wręczenie nagród odbyło się w Warszawie. Dyplomy i statuetki z rąk Marzeny Machałek, sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej odebrali: Jan Palacz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie i Mirosław Mantaj z firmy Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie.

Przeszukaj nasze archiwum

© 2019 STEICO SE