Jesteśmy pomorskim liderem kształcenia zawodowego!

Zaangażowanie firmy STEICO w kształcenie zawodowe młodzieży zostało docenione przez władze województwa pomorskiego i nagrodzone statuetką Gryfa w kategorii „Lider kształcenia zawodowego - średnie i duże przedsiębiorstwo”.

Firma STEICO po raz kolejny znalazła się wśród najlepszych firm na Pomorzu wyróżnionych prestiżową statuetką Gryfa. W tym roku doceniono nas za zaangażowanie w proces edukacji zawodowej młodzieży. Podczas uroczystej gali 19 września w Dworze Artusa w Gdańsku wiceprezes zarządu STEICO CEE Spółka z o.o. Waldemar Motyka odebrał z rąk marszałka województwa pomorskiego statuetkę Gryfa za zwycięstwo w kategorii: „Lider kształcenia zawodowego - średnie i duże przedsiębiorstwo”.

Nowoczesne kształcenie na poziomie zawodowym nie może się obyć bez praktyk, dzięki którym młodzież ma okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi technologami i specyfiką produkcji. Takie praktyki są możliwe wyłącznie dzięki wsparciu przedsiębiorstw, a firma STEICO - świadoma roli, jaką mogą odebrać zakłady produkcyjne w wyszkoleniu profesjonalnej kadry pracowniczej - aktywnie włączyła się w proces kształcenia zawodowego młodzieży. Klasy patronackie, w których realizowany jest dualny system kształcenia - trzy dni nauki w szkole i dwa dni praktyki w fabryce STEICO w Czarnej Wodzie mają za zadanie przygotować młodych ludzi do realiów rynku pracy. Fachowcy firmy dzielą się z młodzieżą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, a adepci klas patronackich mają gwarancję zatrudnienia w nowoczesnym zakładzie STEICO.

Statuetka „Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. 

 

Przeszukaj nasze archiwum

© 2019 STEICO SE