Centrum Budownictwa Drewnianego STEICO na targach Budma

12-15.02.2019, Poznań

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Budma w Poznaniu. Na powierzchni prawie 300 m2 zwiedzającym udostępnione zostaną liczne modele konstrukcji ściennych, stropowych i dachowych, odzwierciedlające europejskie know-how w branży. www.budma.pl

W dniach 12-15 lutego zapraszamy do odwiedzenia Centrum Budownictwa Drewnianego, przygotowanego przez firmę STEICO w pawilonie 3 na stoisku nr 73. Będzie to największa w Polsce wystawa dedykowana tematyce budownictwa energooszczędnego realizowanego z materiałów drewnopochodnych.

Centrum Budownictwa Drewnianego ma charakter nie tylko wystawienniczy, ale również informacyjny, podczas wystawy swoim doświadczeniem podzielą się doświadczeni projektanci i producenci domów, specjalizujący się w realizowaniu obiektów budowlanych o konstrukcji drewnianej.

Zapraszamy również do udziału w debacie ekspertów oraz seminarium na temat optymalnego budownictwa drewnianego, których firma STEICO jest organizatorem.

Debata: Budownictwo drewniane w Polsce: standardy 2021

Kiedy: wtorek 12.02.2019, godz. 12.30-14
Gdzie: MTP Poznań, pawilon 3, sala konferencyjna A
Organizator: STEICO CEE Sp. z o.o., Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe

Budownictwo drewniane musi spełniać od 2021 roku restrykcyjne europejskie standardy w zakresie energooszczędności. Nie musimy się ich obawiać, ponieważ polskie rozwiązania budowlane już od lat spełniają wymagania stawiane budownictwu pasywnemu. Materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych produkowane w Polsce są klasyfikowane jako najbardziej zbliżone do ideału termoizolacji. Budownictwo drewniane w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie w Polsce i zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników, którzy są przekonani nie tylko do jego walorów prozdrowotnych i ekologicznych, ale również bezpieczeństwa i trwałości. Technologia budownictwa szkieletowego wciąż jednak pozostawia wiele pytań, a odpowiedzi na nie będzie można uzyskać podczas debaty ekspertów, w której udział wezmą: arch. Wojciech Pilacki, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie; Marek Beśka, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe; arch. Kamil Wiśniewski, Akademia Zdrowego Budownictwa GreenCherry Architecture; Tomasz Balcerowski, Ekoinbud; Andrzej Schleser, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

apla 2
Postaw na optymalne budownictwo drewniane! Know-how dla architekta/projektanta/wykonawcy prosto od światowego lidera branży - STEICO.

Kiedy: Środa 13.02.3019, godz. 10:00-14:00
Gdzie: MTP Poznań, pawilon 3, sala konferencyjna A
Organizator: STEICO CEE Sp. z o.o., Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie  

Drewno jest doskonałym materiałem do wznoszenia nowoczesnych, spełniających wymogi współczesnej architektury obiektów, także wielokondygnacyjnych i w zabudowie użyteczności publicznej. Optymalnym rozwiązaniem dla polskiego rynku budownictwa drewnianego, które ma ogromny potencjał, jest naturalny system budowlany STEICO. Wszelkie wątpliwości dotyczące standardów budownictwa, parametrów technicznych i bezpieczeństwa rozwieją eksperci zawodowo związani z budownictwem drewnianym. Prelegenci to praktycy, specjaliści w branży budownictwa drewnianego, którzy na co dzień współpracują z architektami, projektantami producentami domów, inspektorami nadzoru budowlanego, inwestorami czy uczelniami. Uczestnicy seminarium otrzymają fachową wiedzę z zakresu zasad projektowania i budowania nowoczesnych budynków drewnianych w kontekście polskich wymogów prawnych oraz trendów europejskich.

Agenda:
10:00 System budowlany STEICO - gotowe rozwiązania dla polskiego rynku budowlanego
Michał Komorowski, autor „Podręcznika projektowania i budowania w systemie STEICO”, członek EDG i CDCW

10:45 Przegrody budowlane STEICO w kontekście wymagań izolacyjności termicznej od 2021na podstawie zrealizowanych obiektów o najwyższej efektywności energetycznej
arch. Kamil Wiśniewski, Akademia Zdrowego Budownictwa GreenCherry Architecture, członek Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego

11:30-11:45 przerwa kawowa  

11:45 Przegrody budowlane STEICO w kontekście polskich wymagań odporności ogniowej
arch. Wojciech Pilacki, prezes Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie

12:30 Przegrody budowlane STEICO - zasady projektowania konstrukcji otwartych dyfuzyjnie
Michał Komorowski, autor „Podręcznika projektowania i budowania w systemie STEICO”, członek EDG i CDCW

13:15 Europejski projekt szkoleniowy AKADEMIA STEICO
Marcin Paczyński, kierownik projektu AKADEMIA STEICO 

13:45 Zakończenie

Przeszukaj nasze archiwum

© 2019 STEICO SE