Centrum Budownictwa Drewnianego STEICO na targach Budma

W tym roku ponownie zagościliśmy na targach BUDMA w Poznaniu z Centrum Budownictwa Drewnianego STEICO. To największa w Polsce wystawa dedykowana tematyce budownictwa energooszczędnego, realizowanego z materiałów drewnopochodnych. Na stoisku wykonanym z materiałów z portfolio firmy STEICO nie tylko prezentowaliśmy produkty składające się na nasz naturalny system budowlany, ale zapewniliśmy naszym gościom wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich była Akademia STEICO Live, podczas której uczniowie realizowali konstrukcję w systemie STEICO.

Centrum Budownictwa Drewnianego STEICO imponowało obszerną konstrukcją, która była wymowną prezentacją możliwości naturalnych materiałów budowlanych, z jakich została wykonana. Dużym zainteresowaniem cieszył się nasz nowy produkt - STEICO G LVL. Dzięki redukcji wagi nawet do 50% przy tej samej wytrzymałości jest on świetną alternatywą dla dźwigarów stalowych. Takie belki z forniru klejonego warstwowo możemy wykonywać nawet w długości 18 metrów, co jest niemożliwe w przypadku drewna litego, a często nawet klasycznego drewna klejonego.

Wiele osób, które odwiedziły nasze stoisko, pytało o nową usługę prefabrykacji, którą od połowy tego roku uruchomimy w Czarnkowie. Pozwoli ona naszym klientom zamawiać nie tylko poszczególne produkty z gamy systemu STEICO, ale od razu gotowe ściany czy stropy wykonane według ich projektów.

Mocny akcent postawiliśmy na prezentację, ale również edukację! W sali konferencyjnej obok stoiska zorganizowaliśmy wspólnie ze stowarzyszeniami branżowymi debatę ekspertów dotyczącą standardów pasywnych, jakie powinno spełniać polskie budownictwo od 2021 roku. System STEICO ma bowiem gotowe rozwiązania, spełniające wymagania pasywności, co potwierdzają odpowiednie badania i uzyskane certyfikaty.

Naturalny system budowlany STEICO jest optymalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa, które nie tylko musi spełniać wymogi energooszczędności, ale zapewnić użytkownikom budynków optymalne warunki i bezpieczeństwo. Zagadnieniom tym poświęcone zostało seminarium, którego byliśmy organizatorem: „Postaw na optymalne budownictwo drewniane! Know-how dla architekta/projektanta/wykonawcy prosto od światowego lidera branży - STEICO”. Celem seminarium było zwrócenie uwagi na ogromny potencjał rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce. Uczestnicy seminarium otrzymali fachową wiedzę z zakresu zasad projektowania i budowania nowoczesnych budynków drewnianych w kontekście polskich wymogów prawnych oraz trendów europejskich.   

Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość porozmawiania z doświadczonymi ekspertami, którzy zawodowo związani są z budownictwem drewnianym. Specjaliści z firmy STEICO dzielili  się wiedzą na temat nowoczesnego budownictwa energooszczędnego, w czym wsparli nas projektanci i wykonawcy budynków w technologii STEICO.

Przeszukaj nasze archiwum

© 2019 STEICO SE