Po raz trzeci wspieraliśmy Forum Holzbau Polska

Drewno jest idealnym materiałem budowlanym, dlatego chętnie dzielimy się wiedzą na temat możliwości jego zastosowania w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Kolejną okazją do rozmów i wymiany doświadczeń, a także zareklamowania naturalnego systemu budowlanego STEICO było Forum Holzbau Polska.

Energooszczędne i realizowane z naturalnych materiałów drewnopochodnych obiekty to kierunek, w jakim zmierza przyszłościowe budownictwo. Świadomych architektów i wykonawców nie trzeba przekonywać do walorów budownictwa opartego na konstrukcjach z drewna, problemem nadal jednak pozostaje dostęp do fachowej wiedzy na ten temat. Polska otwiera się na budownictwo drewniane a rodzimy rynek oferuje nowoczesne materiały czy - jak w przypadku firmy STEICO –kompletny system budowlany, który obejmuje innowacyjne i wytrzymałe materiały konstrukcyjne a także izolacyjne z włókien drzewnych. Naturalny system STEICO pozwala w bardzo krótkim czasie realizować nawet wielokondygnacyjne obiekty w standardzie energooszczędnym, w których panuje doskonały komfort cieplny i zdrowy klimat.

Projektanci i wykonawcy muszą jednak wiedzieć, jak prawidłowo stosować drewnopochodne materiały konstrukcyjne. Dlatego firma STEICO wspiera każdą inicjatywę, która ma na celu propagowanie budownictwa drewnianego. Ponownie zostaliśmy więc Partnerem Premium i jednym z wystawców międzynarodowej konferencji Forum Holzbau Polska, która od dwóch lat odbywa się również w Polsce.

W marcu w Warszawie po raz trzeci spotkali się specjaliści i entuzjaści budownictwa drewnianego. Idea forum łączy sesje wykładowe z przestrzenią wystawienniczą, na której prezentowane są rozwiązania dla budownictwa drewnianego. To doskonała okazja dla uczestników forum, aby wiedzę teoretyczną, którą dzielą się uznani eksperci czy doświadczeni specjaliści uzupełnić o praktyczne informacje na temat możliwości, jakie oferuje współczesne budownictwo drewniane.

Dwa intensywne dni wypełnione były prelekcjami, wymianą doświadczeń i licznymi rozmowami, w trakcie których mogliśmy opowiadać o zaletach budownictwa drewnianego i korzyściach, jakie zapewniają systemy budowlane oferowane przez firmę STEICO.

Uczestnicy forum mieli okazję wysłuchać m.in. wykładu dr Janusza Brolla z Politechniki Śląskiej, który bardzo szczegółowo omówił zasady projektowania konstrukcji z drewna fornirów klejonych warstwowo LVL. Ten wyjątkowy materiał o bardzo dużej wytrzymałości jest produkowany w fabryce STEICO w Czarnej Wodzie. Mogliśmy więc uzupełnić informacje przekazane podczas wykładu o własną wiedzę na ten temat.

Drewno od zawsze było wykorzystywane jako materiał budowlany. Kiedyś jako materiał nieprzetworzony – drewno lite, obecnie głównie w postaci nowoczesnych rozwiązań opartych na materiałach drewnopochodnych. Takie wydarzenia jak Forum Holzbau Polska są okazją do zaprezentowania pełnego spectrum możliwości, jakie niesie ze sobą stosowanie drewna w budownictwie, także dzięki materiałom produkowanym przez firmę STEICO.

Przeszukaj nasze archiwum

© 2020 STEICO SE